Mezinárodně uznávaná zpěvačka Iva Bittová a jedna z nejoriginálnějších českých kapel Dunaj opět tvoří hudební magii, tentokrát v akustickém projektu nazvaném Ivanka pri Dunaji. Projekt vychází z rockových skladeb Dunaje v akustické verzi s odkazem k tradicím moravského folklóru, doprovázený nezaměnitelným zpěvem Ivy Bittové.

Iva Bittová je přírodní zjev, která na poli hudby i herectví udělala pořádný vítr. Její renesanční osobnost se projevuje v mnohých podobách, jejími hlavními nástroji jsou ale housle a hlas. Ivina hudební paleta sahá za hory a doly, od vlastních interpretací lidových písní přes experimentální jazz, rock až po operní zpěv.

Dunaj je dalším zásadním jménem. Svým příchodem na scénu rozvlnili vody stojatého československého hudebního rybníka a jako rozvodněná řeka brali všechno kolem, v tom nejlepším slova smyslu. Hvězdy českého undergroundu a alternativní muziky si dokázali získat jak posluchače, tak kritiky, což je velice vzácný úkaz. Síla Dunaje tkví v ryzím a nefalšovaném muzikantství a silných, poetických textech.

Iva Bittová a Dunaj samozřejmě mají svoji společnou historii, společně vystupovali i nahrávali alba a jejich propojená energie vždy přitahovala mnohé posluchače. V projektu Ivanka pri Dunaji se opět tyto dvě legendy propojují, aby vytvořili unikátní hudební dobrodružství, tentokrát v komorním hávu.

Videa

Fotogalerie