Po dlouhé odmlce se na česká pódia vrací jedna z nejoriginálnějších hudebních formací alternativní a rockové scény, skupina BOO.

Kapela vznikla začátkem roku 1998, ve virtuálním středu mezi Brnem a Vídní, kdy se kytarista Josef Ostřanský (Dunaj, Kuzmich Orchestra, Ostrak Mode) a bubeník Pavel Koudelka (Dunaj) spojili s rakouským zpěvákem a houslistou Christophem Pajerem (Metamorphosis, Ground Lift) a violoncellistkou Andreou Nazir Konstankiewicz (Tara Fuki).

Rockové kvarteto absolvovalo řadu turné a vystoupení v Čechách a v zahraničí (Německo, Rakousko, Francie, Austrálie, Rusko, Polsko, Tasmánie). Skupina (v duu Christoph Pajer a Josef Ostřanský) ukončila svou činnost v roce 2010 svým Australským turné ve městě Sydney a nyní se vrací po dlouhých 11 letech se silou sobě vlastní. 

BOO se nyní představuje v původní sestavě: Christoph Pajer (zpěv, kytara, baskytara, housle), Josef Ostřanský (kytara, baskytara, zpěv), Andrea Nazir Konstankiewicz (violoncello, zpěv) a Pavel Koudelka (bicí, zpěv).

Nová tvorba, komponovaná momentálně na dálku napříč Evropou (ČR, Bulharsko, Rakousko, Francie), se pohybuje od nejjemnějších akustických pasáží až po úderný extatický rock.  Hudební vyznění umocňuje charismatická osobnost Christopha Pajera, který na pódiu čaruje svým expresivním zpěvem a ve svých svébytných textech reflektuje ty nejelementárnější otázky komunikace a lidských vztahů.

------------------------

Poslechněte si prostřednictvím platformy Bandcamp (https://booband.bandcamp.com) vydané, aktuální situací inspirované singly Lockdown Dance a Things:

Fotogalerie

Diskografie

BOO - Boo (1999)

BOO - Listen (2002)

Odkazy na stránky kapely