vladivojna-06

Zpěvačka, skladatelka, textařka, výtvarnice, renesanční žena moderní hudby. Žánrově nezařaditelná, přesto v každém žánru doma. Již od roku 2001 si originálně a s jedinečnou hravostí a kreativitou vybrané žánry přivlastňuje, ohýbá a tím si vytváří svůj vlastní.

Čtvrt na smrt je kapela básníka a hudebníka Jana Vacíka, která se zformovala v první polovině roku 2019, kdy se nastálo připojili bubeník Jirka Sejf a baskytarista Jakub Hartmann.

ctvrt-na-smrt-03
boo-04
BOO

Po dlouhé odmlce se na česká pódia vrací jedna z nejoriginálnějších hudebních formací alternativní a rockové scény, skupina BOO.

Comeback kapely Dunaj v roce 2018 způsobil na české hudební scéně opravdový poprask. Po 20 letech se dala dohromady sestava, která bez přehánění patří k legendárním formacím v historii české hudby.

Dunaj-hlavni
ivanka-pri-dunaji-12

Mezinárodně uznávaná zpěvačka Iva Bittová a jedna z nejoriginálnějších českých kapel Dunaj opět tvoří hudební magii, tentokrát v akustickém projektu nazvaném Ivanka pri Dunaji. Projekt vychází z rockových skladeb Dunaje v akustické verzi s odkazem k tradicím moravského folklóru, doprovázený nezaměnitelným zpěvem Ivy Bittové.

Nápad k hudebnímu projektu, který bude založen na improvizaci a tématicky komponovaných setech, se zrodil ve hlavách dvou legendárních hudebníků – Jiřího George Hrubeše a Štěpána Markoviče.

564484