Na začátku roku ohlásila legenda brněnské alternativy svůj návrat vydáním nového singlu „Lockdown Dance“. Skupina BOO nyní přináší další ochutnávku z připravovaného alba v podobě druhého singlu s názvem „Things“.

Kapela BOO, založená v roce 1998, obnovila svoji činnost po téměř desetileté pauze, a to ve své původní sestavě: Josef Ostřanský (kytara), Pavel Koudelka (bicí), Andrea Konstankiewicz (violoncello) a Christoph Pajer (zpěv, kytara, baskytara, housle). V pořadí třetí album, jež je plánováno na letošní podzim, vychází po dlouhých 19 letech od vydání posledního alba Listen (2002).

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací: „Text mě napadl během covidové krize, kdy některé firmy vykazovaly mnohem větší zisky než předtím v důsledku našeho konzumního chování. Potřebujeme neustále nové věci, jinak neumíme žít. A to mě štve,“ říká Christoph Pajer. Naléhavost tohoto sdělení mířeného na každého z nás umocňuje neúprosná rytmika, hutný rif a expresivní vokál autora textu.

Things si můžete poslechnout zde: https://booband.bandcamp.com/track/things-2